FILMOVÉ PROJEKTY

V roce 2004 vyšel z dílny společnosti první celovečerní snímek, jímž je rodinná situační komedie
"Pánská jízda" [www.panskajizdafilm.cz] s podtitulem "správný chlapy si poraděj sami" . V hlavních rolích se v něm představili Martin Dejdar, Ondřej Vetchý a Josef Abrhám. Film si získal velkou přízeň diváků nejen v kinech, kde se zařadil mezi nejúspěšnější debuty posledních let, ale i u festivalového obecenstva. Slavnostně zahajoval celkem 4 mezinárodní filmové festivaly a na 36. dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana v Ostrově byl oceněn Cenou dětského diváka za nejlepší audiovizuální dílo a Hlavní cenou festivalu Křišťálovým šatonem. Stejně tak se film setkal s kladnými ohlasy na Berlinale 2005 a ve vysílání v prime time na TV Nova se stal při své premiéře i repríze nejsledovanějším pořadem večera.

V červnu 2006 byl do kin uveden další celovečerní film z dílny MKI, a to konverzační taxikářská komedie
"Všechno nejlepší!" [www.vsechnonejlepsi.cz] s podtitulem "Každý dostane, co si zaslouží", kde hlavní role ztvárnili Viktor Preiss s Janem Dolanským. Další role vytvořili Tomáš Matonoha, Pavel Zedníček, Jana Štěpánková, Jana Hlaváčová, Alice Bendová a další…
   
Za realizačně výjimečně obtížné natáčení, které probíhalo několik týdnů na speciálním vlečném zařízení a snímáno bylo 2-mi kamerami současně, byli tvůrci odměněni nebývale vysokou spokojeností diváků a uznáním projeveným na řadě domácích i zahraničních festivalů. Účast v soutěži si film vydobyl např. na Mezinárodním filmovém festivalu mladých režisérů v Maďarsku, na Mezinárodním filmovém festivalu v japonském Tokatsu, na Mezinárodním filmovém v Eilatu - Izrael nebo na Mezinárodním filmovém festivalu v Pune - Indie.

V současnosti probíhají přípravy na realizaci dalších celovečerních filmů, kterými jsou např. situační komedie
"Vy nám taky, šéfe!", vyprávějící příběh skupiny svérázných zaměstnanců a vysokorozpočtová zlodějská komedie "Lupiči", jejíž příběh je zasazen do současné Prahy. I zde se diváci mohou těšit na hvězdné herecké obsazení v čele s Jiřím Langmajerem, Lukášem Vaculíkem, Tomášem Matonohou, Jiřím Mádlem nebo Viktorem Preissem.

© 2007 Major K International